אימון עסקי – למה צריך את זה? אלון גל

ישנם מספר סוגים שונים של אימון עסקי, אשר באים לטפל בבעיות שונות, אך המטרה העיקרית של כל אימון עסקי היא להעניק למנהל כלים על מנת שיוכל להוביל את הצוות באופן יעיל ולהעניק כלים להתמודד עם מצבים לא שגרתיים שעלולים לצוץ במהלך העבודה. למשל לעיתים קרובות נקלע המנהל למצב שבו החברה פועלת כשורה, אך אינה מגיעה ליעד המבוקש. התפוקה הנמוכה למרות שעות עבודה מרובות גורמת למנהל לחשוש שקיימת בעיה ,אשר מונעת מהחברה להתפתח ולשגשג. עם זאת כל ניסיון בלאתר אותה-ניכשל. אימון עסקי בא לעזור למנהל לעלות על הבעיה ולשפר את מצבה של החברה. יש לציין שאימון עסקי מומלץ עבור כל מנהל בין אם הוא חדש בתחום ניהול או עם ניסיון רב שנים. המציאות דינמית ומשתנה ולכן מנהל אינו יכול לסמוך רק על ניסיונו וידע מן העבר.

אלון גל – http://www.haaretz.co.il/labels/1.2970130

אימון עסקי – המטרות העיקריות

אחת המטרות המרכזיות שבה מתמקד כל אימון עסקי היא שיפור יכולת של המנהל לקבל החלטות מהירות וטובות לחברה. יכולת זו תלויה בהרבה גורמים כגון ניסיון ותכונות אישיות של המנהל, כאשר התכונה העיקרית היא יכולת שיפוט והערכה. שיפוט והערכה מהירים ונכונים של המנהל הם אלו שקובעים את העתיד של החברה ולכן חשוב להתמקד בהם בתחילת האימון העסקי.

המטרה השנייה שבה מתמקד כל אימון עסקי היא רכישת מיומנות של ניהול זמן. ניהול זמן לא נכון נמצא בין הגורמים העיקריים לכישלון, אי עמידה ביעדים והפסדים רבים. לרוב אנשים אינם מצליחים לתפוס את הרגע בו הזמן הופך לאויב ומבזבזים שעות רבות של עבודה ,אשר אינן מביאות לתוצאות הרצויות. במציאות הדינמית של היום אין מקום לטעויות, ויתרה מכך אין מקום לבזבוז זמן.

עם יד על הדופק

מנהל שרוצה להגיע להישגים גבוהים במקום עבודתו לעולם לא מפסיק לרכוש כלים חדשים אשר יעזרו בתפקידו וישפרו את התפוקה של החברה. לכן אימון עסקי הוא תהליך מחייב עבור כל עובד אשר נושא על כתפיו אחריות רבה עבורהתקדמותה של החברה בה הוא עובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: