לימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי – שיתופי פעולה זה דבר נפלא

הסטודנטים שלומדים לימודי עיצוב גרפי בתוך כיתה מול מורה, יש להם חיי חברה מאוד פעילים, חשוב להיות אדיבים זה לזה וקשובים זה לזה, כולם נמצאים באותו מקום למטרת למידה ופיתוח החשיבה הגרפי, כל אחד יכבד את האחר, חשוב גם לשתף אחרים ברעיונותיכם, לקבל ביקורות, אתם לומדים נושא משותף, הסטודנטים לרוב נמצאים ברמות די דומות, כל אחד יכול לתת ביקורת בונה ליצירה של השני, אין כאן מקום לביקורות מעליבות, כמו היצירה שלך ממש לא יפה, אתה לא צריך להעלות אותה כאן על לוח השיעור וכו', ביקורות כאלו לא נותנו כלום אלא סתם לפגוע בביטחון העצמי של התלמיד. ואין אנו רוצים בכך.

תלמידים יכולים לארגן לעצמם קבוצת פייסבוק מתאימה, שהכניסה אלייה היא בעיקר רק לתלמידים, לפעמים המורה יכול להצטרף אם יירצה ויכול לתת ביקורות בונות על העבודות שעולות בכיתה, אבל חשוב להתנהג בכבוד ולא לפלוט דברים לא מחמיאים שלא למתאימים לכבודו של המורה או ללימודי עיצוב הגרפי. סטודנטים בביתם בשקט ובבטחה יכולים להעלות יצירות שלהם לפייסבוק, זאת לאחר שהם שומרים אותם בפורמט מתאים להעלאת עבודות לפייסבוק, לרוב מדובר על קבצי jpg פשוטים עדיף ברזולוציות גבוהות יחסית כדי שניתן יהיה לבחון אותן מקרוב.

תוך כדי הלימודיים, במיוחד היום שעידן של סטארטאפים מסביבנו, כל יום קם סטארטאפ חדש עם רעיון חדש לאפליקציות, חשיבה גרפית מצויינת ורצון לרתום אנשים נוספים לחברה, בקבוצות הפייסבוק הללו, מה שטוב זה שמי שנמצא במקצוע ומבין על כל תחומיו, יכול גם להיכנס לקבוצת הפייסבוק לראות עבודות של תלמידים ולהתרשם מהם לטובה, לרעה, זה כלי מעולה שיכול לאפשר לו לדעת האם אותו סטודנט שהעלה את היצירה היפה הזו לפייסבוק, יכול לתרום לחברת הסטארט אפ שלי, האם הרעיונות שלו יכולים ללכת יחד עם שלי ויחד אנחנו נוכל ליצור דבר נפלא. יש באפשרותו ליצור קשר בפייסבוק ולהציע עבודה, גם אם לא סיימו התלמידים את לימודייהם, החשיבה הגרפית המתפתחת שלהם זה מה שחשוב.

הסטודנטים שלומדים עיצוב גרפי, לומדים לרכוש כלים, לומדים להשתמש בהם ולומדים להכיר עוד כלים שאולי יכולים להביא את הרעיונות שלהם לידי ביטוי על התוכנה, הרעיונות שלהם יוכלו לקרום עור וגידים, בהרבה מקומות שבהם לומדים עיצוב גרפי חשוב גם ללמוד שיטות עבודה יעילות, בניית פרוייקט וליווי התהליך מתחילתו ועד סופו, אין מה לחשוש ולהעסיק אנשים נוספים שיסייעו בהפקת פרוייקט טוב ונהדר, אולי כמה ביצועיסטים שיכולים ביעילות ליצור בתוכנות מחשב שהם למדו בלימודיי עיצוב גרפי שלהם, את מה שהיה לסטודנט שיהיה מעצב לעתיד, בראש.

%d בלוגרים אהבו את זה: